Mówią kamienie

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek

Mówią kamienie

Kamień przez wieki towarzyszy człowiekowi, staje się świadkiem jego historii. Materia kamienia znakomicie nadaje się do upamiętniania i przywoływania wydarzeń historycznych. Próbujemy odczytać jego znaczenie przyglądając się konkretnym głazom, obeliskom i kamieniom znajdującym się na terenie Nadleśnictwa Strzebielino na Kaszubach. Opowiadamy o kamieniach granicznych, kamieniach poświęconych pamięci zasłużonym leśnikom, którzy żyli i pracowali na tych terenach, a także o wczesnośredniowiecznych kurchanach – miejscach pochówku ludności żyjącej na Kaszubach przed wiekami.

Kamienne bryły służą utrwalaniu w ludzkiej pamięci konkretnych ważnych wydarzeń i niezwykłych osób.

Dźwięk: Barbara Fedoniuk, Marian Dąbrowski

Zdjęcia: Sławomir Ostrowski

Muzyka: Respect – allMeadow and Rob Costlow – na licencji CC


Mapa dojazdowaWyświetl większą mapę

2 komentarze do “Mówią kamienie”

  1. niro :

    Jedna rzecz mnie uderza u leśników, nie tylko zresztą tych z prezentacji: ich szacunek do przeszłości, tradycji, stwórcy i poprzedników. Czy widział ktoś, aby byłemu prezesowi, dyrektorowi firmy pracownicy poświęcili obelisk? Gdyby mogli to by każdego wywieźli na taczkach. A tu proszę były leśniczy ma w lesie swój kamień. To budujące.

  2. koko :

    Widoki jak w górach. Nie wiedziałem, że tak jest na Kaszubach. Przydałaby się na stronie mapka z googli żeby się zorientować gdzie to jest. W wakacje będę nad morzem, więc mógłbym tam podjechać.

Dodaj komentarz